dot dot wavy line wavy line wavy line arrow arrow arrow
HELLO!

Udało się! Witaj w Instytucie Psychologii UJ - wiodącym ośrodku badań naukowych z zakresu psychologii w Polsce, a przede wszystkim na jednych z najlepszych studiów psychologicznych w naszym kraju.
wavy line arrow

Domyślamy się, jak wiele ciężkiej pracy włożyłaś/włożyłeś, aby dostać się na studia psychologiczne. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych rad związanych z rozpoczęciem studiów.

dot

#SEKRETARIAT

Od momentu wpisu na studia opiekę nad Tobą przejmuje sekretariat Instytutu Psychologii, mieszczący się na 2. piętrze naszego budynku przy ul. Ingardena 6. To w tym miejscu rozstrzygają się wszystkie sprawy związane z przebiegiem studiów. Tutaj także otrzymasz numer konta, na które wniesiesz opłatę za wydanie legitymacji.

wavy line wavy line

#USOS

W trakcie zapisu na studia otrzymałaś/otrzymałeś dane logowania do Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów. Jest to wielka baza danych, w której znajdziesz informacje o miejscach i terminach wykładów i ćwiczeń, o wykładowcach, uzyskanych ocenach, a także stypendiach.

Szczegółowe informacje o tym, jak korzystać z USOS-a, znajdziesz tutaj. Zaloguj się do systemu, aby mieć podgląd swojego toku studiów.

dot wavy line arrow

Zapisy na #ZAJĘCIA

Nie musisz zapisywać się na zajęcia i do grup: zostaniesz do nich przypisana/przypisany automatycznie. Kursy, które będziesz wybierać zaczynają się dopiero na trzecim roku. Swój plan zajęć zobaczysz w USOS-ie.

Warto dołączyć do Koła Naukowego Studentów Psychologii UJ. Jesienią odbywa się Kongres Młodej Psychologii. Poznaj także Bractwo Czapki Studenckiej oraz All in UJ, prężne stowarzyszenie, z którego działalnością zapoznasz się tu.

5 tears symbols arrow arrow arrow

#WYPROWADZKA

Jeśli planujesz wyprowadzkę z rodzinnego domu, być może zdecydujesz się zamieszkać w akademiku. Wniosek o miejsce w domu studenckim złożysz w USOS-ie. Terminy, zasady i wymagane dokumenty omówione są na specjalnej stronie. Zwykle osoby przyjęte na pierwszy rok mają pierwszeństwo w naborze wrześniowym.

wavy line wavy line

#LEGITYMACJA studencka

Na początku roku akademickiego otrzymasz legitymację studencką. Daje Ci ona wiele zniżek, w tym 51% ulgi na komunikację miejską i niektóre pociągi. Pamiętaj, że jeśli zakupisz np. bilet PKP ze zniżką studencką, zawsze musisz mieć legitymację przy sobie.

Legitymacja to także Twoja karta biblioteczna. Aktywujesz ją w Bibliotece Jagiellońskiej, która znajduje się obok naszego Instytutu.

Legitymacja służy również jako nośnik Twojego biletu miesięcznego na autobus i tramwaj. A w przyszłości być może i metro XD Pierwsze doładowanie możesz zrobić w punkcie MPK lub online.

four randomly scattered dots

Money, money, money...

Jeśli jesteś laureatką/laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej lub finalistką/finalistą olimpiady międzynarodowej, możesz starać się o stypendium z Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków. Dokumenty możesz składać od początku września, a szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Funduszu.

Jeśli spełniasz określone kryteria dochodu na członka rodziny, możesz złożyć wniosek o stypendium socjalne. Jest ono wypłacane co miesiąc przez pierwszy semestr zimowy. Pod koniec semestru musisz złożyć dokumenty na kolejne cztery miesiące. Podstawowe informacje o wymaganych dokumentach znajdziesz tutaj. Wniosek składasz elektronicznie w USOS-ie.

randomly scattered dots

A teraz odpocznij, wyjedź za miasto, nie rób nic: przed Tobą długie wakacje. Masz prawo do lenistwa.